Biomaska od lekovite gline za lice, niškog proizvođača Shenemil je obogaćena eteričnim uljima i vitaminima E i C. Glina ne sme biti u kontaktu sa predmetima od metala. Maska se može nanositi 2-5 puta nedeljno. Ako se glina zasušila i postala tvrda: Može se obnoviti tako što se u kutijicu sipa malo prokuvane mlake vode i ostavi da odstoji u toku noći. Glina će nabubriti i ponovo postati lako maziva. Ukoliko glina u kutiji promeni boju ili se na njenoj površini jave mrlje, njeno dejstvo se ne umanjuje.
Namena:
Biomaska od lekovite gline je pogodna za sve tipove kože. Glinu mogu koristiti i osobe sa osetljivom kožom, jer je temeljno čisti, a koža postaje zategnuta, elastična i osvežena.
Maska za lice i protiv bora: Namazati glinu u debljem sloju na lice, ali izbegavati podočnjake. Posle 20-30 min. mekom vlažnom tkaninom ili vatom nakvasiti dobro lice (da zasušena glina postane opet gel), a zatim je blagim masiranjem skidati. Nakon skidanja gline može se javiti crvenilo, koje je posledica pojačane cirkulacije krvi i ono nestaje za 20-30 min. Zbog toga se jedan sat nakon skidanja maske ne preporučuje nanošenje bilo koje kreme.
Akne, bubuljice se mogu uspešno otkloniti mazanjem gline po celom licu (u tanjem sloju) ili kod manjeg broja bubuljica samo kritična mesta i tako prenoćiti. Glina kod bubuljica koje su u prvoj fazi pojavljivanja ne dozvoljava da se razviju u gnojne, a kod gnojnih odstranjuje mogućnost nastanka ožiljaka. Postupak skidanja gline je isti kao kod maske za lice i protiv bora. Postupak ponavljati do nestanka bubuljica.
Za zaštitu kože lica prilikom farbanja kose: Pre farbanja kose namazati glinom predeo lica koji se graniči sa kosom, sačekati da se zasuši a zatim farbati kosu. Glina sprečava bojenje lica.
Ispucali i hrapavi laktovi, kolena i pete. Namazati glinu, nositi 1-2 sata a zatim isprati. Postupak se može ponavljati sve dok laktovi i kolena ne postanu glatki.
Pozitivno zračenje od kompjutera, televizora i ostalih aparata se neutrališe mazanjem lica slojem gline posle rada (kao i kod maske za lice).
Upala krajnika: Preko gaze naneti glinu u debljem sloju. Na prednji deo vrata staviti onu stranu gaze koja nije namazana. Preko gaze i gline može se staviti polietilenska kesa, koja bi usmerila aktivne komponente ka koži.
Otvorene rane, ogrebotine, čirevi, spoljni tumori i masna tkiva: Glina se maže po potrebi oko otvorene rane više puta dnevno. Ogrebotine, čireve i tumore mazati i tako nositi u toku dana i noći. Može se namazati gaza ili zavoj i staviti preko rane.
Spoljašnje povrede, zglobova i ligamenata: Glinu mazati učestalo na ozleđeno mesto. Ona smanjuje otok, intenzivira cirkulaciju i vrši blago fiksiranje rane. Za bolju fiksaciju može da se preko namazanog prvog sloja gline stavi zavoj a zatim sukcesivno mazati ponovo glinu, pa zavoj (nekoliko puta).
Kod izraženih i oteklih podočnjaka: Mazati glinu u tankom sloju samo u predelu ispod očiju i nositi 15-20 min. Nipošto se ne smeju mazati celo lice i podočnjaci istovremeno, jer je koža oko očiju izuzetno osetljiva, već samo naizmenično sa pauzom od jedan sat.
Neprijatan miris nogu: Mazati glinu izmedju prstiju, posle zasušivanja oprati noge, osušiti, ponovo namazati glinu i tako je nositi u toku dana i noći.
Ujed komaraca: Namazati ujed i ne ispirati glinu. Eliminiše svrab i otok.
Zemlja porekla:
Srbija
Recenzije
Još nema komentara.