NAMENA:
Olakšava prolazak krvi kroz vene. Sprečava gomilanje toksina u venama. Smanjuje otok, bol i osećaj težine u nogama. Može se koristiti i kod hemoroida.
OPIS:
U sastav gline za vene ulazi: glina, ekstrakti bilja (escin-ekstrakt divljeg kestena (escin-polisulfid, EPS-Na, bioaktivna komponenta koja sadrži 12,8% organski vezanog sumpora), eterična ulja kleke, lavande, nevena, eukaliptusa, ruzmarina, timijana, belog luka, noćurka, nane i žalfije), voda, vitamin E i C.
Način upotrebe kod proširenih vena:Prva 3 – 5 dana mazati glinu u što tanjem sloju (skoro neprimetnom), a kasnije u malo debljem sloju. Glinu namazati po površini vene blagim masiranjem, a zatim po celom obodu noge. Praktično glinom pravimo omotač poput zavoja.
Način upotrebe kod hemoroida:glinu mazati blagim utiskivanjem u čist analni otvor. Oko analnog otvora mazati glinu u tankom sloju.Za vreme zasušivanja gline oko nogu ne preporučuje se kretanje. Omotač od gline ima pored medikamenskog dejstva ulogu stezača, bez zavoja, tako da se opterećenje vena usled sopstvene težine, prenosi na spoljašnji omotač gline i kože, čime se kontrakcijama gline i kože intenzivira periferna cirkulacija krvi. Tako zasušena glina se može nositi duže vreme, i za vreme rada. Čak se glina ne mora skidati, jer za dan dva sama otpada sa površine kože. Preko zasušene gline ne preporučuje se nošenje tesne odeće. Glina omogućuje respiraciju površinskog sloja kože i tkiva, uklanjajući sa nje produkte metabolizma. Glina se kvasi tkaninom ili vatom, ovlažene u mlakoj vodi, dok ne postane gel, a zatim se laganim pokretima skida i ispira.Posle skidanja gline javlja se ponekad crvenilo, što je normalna posledica “rada” gline. U fazi zasušivanja moguće je javljanje peckanja i svraba, što je normalna reakcija kože na glinu. Minimalno vreme korišćenja-nošenja gline je 60 minuta od trenutka mazanja. Kada znamo da ćemo biti izloženi jakom opterećenju, naporniji rad ili duže stajanje, glinu mažemo samo u tanjem sloju. Ukoliko se posle tretmana gline, vena proširi na nekom novom području, treba glinom mazati celu površinu noge, ali u tanjem – jednom sloju. Glinu za vene, neposredno pre upotrebe možete pomešati sa prirodnim jabukovim sirćetom (jedna kašičica sirćeta dovoljna je za kutiju kreme). Takođe ovoj kombinaciji može se dodati kašičica meda sa žumancetom jajeta kokica koje nisu gajene farmerski. Ovako pripremljena glina može se održati nekoliko dana u frižideru.
Kod akutnog zapaljenja vene mazati samo taj deo, čime se on rasterećuje, a opterećenje prenosi na ostali deo vene. Prividno izgleda da smo stanje pogoršali, međutim akutni deo vene je saniran. Otvorene vene takođe možemo mazati, ali ne skidati glinu, jer ona postepeno sama otpada. Glinu neprekidno možemo mazati 15 dana, a posle toga praviti pauzu od 7 dana. Preporučuje se povremeno masiranje vena uljem za masažu Shenemil, koje sadrži ekstrakte nevena, kamilice, cveta maslačka, cveta ruže i dr.
Ukoliko glina u kutiji promeni boju ili se nanjenoj povšini jave mrlje, njeno dejstvo se ne umanjuje. Aka se glina sasušila i postala tvrda, može se ponovo obnoviti tako što se u kutijicu sipa malo prokuvane mlake vode i ostavi se da odstoji u toku noći. Glina će tada nabubriti i ponovo postati lako maziva.
Zdravstvenu ispravnost izvršio Zavod za javno zdravlje Leskovac.
Glina za vene-Shenemil
Recenzije
Još nema komentara.